O nás

Taneční studio T-Dance vzniklo 8.1.2013 nejprve jako malá taneční skupina, kterou bavilo contemporary, lyrical jazz a scénický tanec. V září jsme se rozhodli, že otevřeme dveře dětem a nabídneme styly, které v Písku doposud neměly tradici ( zatím zde nebyl ani taneční obor na základní umělecké škole ). Tak se z malé skupinky 6 nadšenců stala skupina o 30ti tančících, jež nadále roste a roste. Dělá nám velkou radost, že dnes se nás schází více než 60.

Taneční studio T- Dance nabízí 2 taneční styly: SCÉNICKÝ TANEC (pohybové divadlo ) a BALET ( v jeho nejvyšší formě BALET NA ŠPIČKÁCH ). Lektoři, kteří u nás učí, jsou kvalifikovaní a mají vystudované taneční konzervatoře.


Náš tanec se netančí v halách, náš tanec patří na divadelní jeviště.

Scénický tanec

Pravidelně se účastníme krajských přehlídek v Českých Budějovicích a Plzni, odkud postupujeme do celostátních kol nejen dětí a mládeže, ale i dospělých a díky těmto postupům se naše choreografie dostávají mezi top choreografie v České republice na poli amatérského scénického tance a pohybového divadla.

Balet

Jako jediní v Písku učíme tanečníky vrcholné formě baletu – baletu na špičkách. Děti vystupují na různých soutěžích - sólově i skupinově.


S radostí pořádáme:

Vánoční večer plný tance

Od roku 2015 tvoříme a organizujeme Vánoční večer plný tance, kde premiérujeme naše taneční pohádky či příběhy : O zatoulané vločce, Zimní země, Hmyzí říše, Příběh knihy , Malá čarodějnice. Letošním tématem bude Tělo v pohybu.

Den tance

V roce 2015 jsme zahájili každoroční pořádání veřejné akce oslavy Dne tance, kterou pro celou republiku připravuje organizace Vize tance. Během programu se děti naučí flashmob – společnou choreografii a zároveň své umění předvedou nejrůznější taneční spolky působící v Písku.

TANEC SPOJUJE!

Dále nás můžete vidět na různých akcích pořádaných městem Písek ( Pískoviště, Písecké slavnosti ) nebo Přáteli kamenného mostu ( Jarní slavnost, Na letním bytě, Svatomartinská slavnost ). Děláme radost v senior domech, na plesech a zábavách. Pro tyto příležitosti si připravujeme show vystoupení - tanec na živý zpěv, charleston, taneční grotesky a mnoho dalšího.

Tamara Houdková

Zašala jsem tancovat, když mi bylo 5 let. Věnovala jsem se baletu, později jen společenskému tanci, kde jsem získala mistrovskou třídu. V 15 letech mě přijali na pražskou taneční konzervatoř TCP,kterou jsem nedostudovala.  Zároveň jsem tančila ve Sportovním Tanečním klubu Praha společenské tance. V současné době se věnuji trénování společenských tanců v Arte dance a také doplňuji nejstarší skupinu T-dance.

Gabriela Kroutilová

Vystudovala jsem taneční konzervatoř Duncan centre v Praze. V roce 2015 jsem získala bakalářský titul na Karlově Univerzitě v Praze na fakultě pedagogiky obor výchova ke zdraví. V roce 2016 jsem úspěšně dokončila studium na Pražské taneční konzervatoři a střední odborné škole a stala se diplomovaným specialistou v oboru tanec se zaměřením na klasický tanec. V roce 2011 jsem získala osvědčení v kurzu Pedagogika taneční výuky malých dětí pod vedením Sophie Billy. O rok později jsem se zúčastnila dvousemestrálního kurzu o Psychomotorickém vývoji dětí pod vedením Anny Caunerové, kde jsem také získala osvědčení. V roce 2014 jsem absolvovala kurz Současná taneční technika v klasickém tanci. Více jak 10 let tančím ve folklórním souboru Písečan, který v současné době i vedu s pomocí Zdeňky Koubkové. Své pedagogické a taneční zkušenosti se snažím stále zdokonalovat na workshopech u předních osobností jako například: Joe Alegado, Adéla Pollertová, Dora Hoštová - Sulženko, Lenka Švandová atd.

Pavla Vařáková

Pavla Vařáková získala své taneční vzdělání na konzervatoři Duncan centre v Praze. Po úspěšném absolutoriu (2011) se přestěhovala do Londýna, kde pokračovala ve studiu na London Contemporary Dance School a kde působila jako umělec na volné noze do roku 2015. Za studia nastudovala repertoár Sidi Larbi Cherkaoui a byla součástí projektu Tanec v obrazech v Českém Olympijském domě na OH v Londýně 2012/Petra Hauerová. Spolupracovala s Maiken Marlen Sundby ('Mind Yourself', Galerie Art Represent, Londýn), Marou Vivas, Peishan Chiew a AJOS dance. Dále na site specific performance Tantehorse: Psychomachia/Jana Vrána, divadelním festivalu KULT (2016). Je jedním ze zakladatelů taneční skupiny EKS (Hon na lišku 2012, L/edge 2015, SHE 2016). Choreografie L/edge, jejíž je spolecně s Ondřejem Krejčím autorkou, byla oceněna Cenou Jarmily Jeřábkové na mezinárodním Festivalu Nové Evropy (2015). Pavla působí jako taneční pedagog na ZUŠ B. Smetany v Litomyšli a vede Taneční pohybové výchovy pro předškolní děti. V tvorbě i v pedagogické praxi hledá propojení tance s principy jógy. Vyučovala na festivalu Tanec, tanec 2016 (Jablonec n./Nisou), Dance Festival Trutnov 2016 a vede workshopy v rámci ZUŠ tančí s EKS.